לתת - LATET Latet English


דו"ח העוני האלטרנטיבי

במסגרת פעילותו של ארגון לתת ושיתוף הפעולה עם עמותות וארגוני סיוע בכל הארץ ובכל המגזרים, מצטברת בארגון אינפורמציה חשובה, אותנטית ועדכנית, אודות מצב העוני בארץ ומגמות שמאפיינות אותו. ארגון לתת מאמין כי חובתו לדווח ולהעיד על התופעות שעולות מהשטח ולכן יזם את הפקתו של דו"ח העוני האלטרנטיבי.

 

הדו"ח מבקש להדגים את הפן האישי והפיזי של העוני והעניים, המסתתר מאחורי המספרים והנתונים הסטטיסטיים היבשים שמפרסמים המוסדות הממשלתיים והוא משקף את המצב העדכני בשטח, כפי שמכירים אותו בארגון לתת.

 

בניגוד לדו"חות המדינה הרשמיים, דו"ח העוני האלטרנטיבי מבקש להמחיש את מהות החיים בעוני בכל הרבדים (תעסוקה, חינוך, דיור, בריאות ומזון). באופן זה מביא הדו"ח ראיה וניתוח סוציולוגי לעוני בישראל, יותר מאשר ניתוח סטטיסטי צר ובכך הוא ייחודי ביחס לדו"חות אחרים.

 

הדו"ח מבקש לפנות לציבור הרחב - שמכיר את העוני דרך הפרסומים באמצעי התקשורת - ולחשוף אותו בדרך הישירה ביותר לעובדה שהעוני המצוי ברוב שכבות האוכלוסייה, מהווה בעיה אקוטית בחברה הישראלית ושעלינו לפעול כדי לשנות את המצב. מסמך זה, יחד עם פעילות שטח אזרחית רחבת היקף, נועד לשמש גם אמצעי לחץ על מקבלי ההחלטות בישראל לממש את תפקידם ולקחת אחריות על פתרון בעיית העוני בכלל וחלוקת המזון לנזקקים בפרט.

דו"ח העוני האלטרנטיבי מורכב משלושה מחקרים ייחודיים המשקפים את מגמות העוני בעמותות המזון, תפיסת העוני בקרב הציבור הרחב ופרופיל הנזקקים לסיוע במזון בישראל.

 

דו"ח העוני האלטרנטיבי 2013


דו"ח העוני האלטרנטיבי 2012
דו"ח העוני האלטרנטיבי 2011


דו"ח העוני האלטרנטיבי 2010