לתת תיק- ביחד מסייעים לאלפי תלמידים תלמידות

72.6% מנתמכי הסיוע העידו כי אין באפשרותם לרכוש ציוד לימודי בסיסי וספרי לימוד לבית הספר

"יצירת שוויון הזדמנויות בחינוך היא אחד הכלים העיקריים למניעת עוני בן דורי. ילדים למשפחות מעוטות יכולת, שאינם מקבלים את התמיכה הנדרשת, לא יוכלו לממש את הכישרון האישי והפוטנציאל הטמון בהם, ועלולים אף לנשור ממערכת החינוך, מה שיצמצם את סיכוייהם לרכישת השכלה גבוהה ויגביר את הסיכוי שיגדלו להיות בגירים עניים. הענקת הציוד הדרוש ללימודים לילדים למשפחות שידן אינה משגת, היא הבסיס האלמנטרי ביותר ליצירת שוויון הזדמנויות".  (מנכ"ל ארגון לתת, עו"ד ערן וינטרוב)

הצורך: 
לפי נתוני דו"ח העוני האלטרנטיבי לשנת 2022,  23% מהמשפחות ו 38% מהילדים בישראל חיים מתחת לקו העוני. 830,000 משקי בית בישראל חיים במצוקה כלכלית, מתוכם 131,000 משפחות שהתדרדרו למצוקה זו בעקבות משבר הקורונה וטרם נחלצו ממנה.  
72.6% מנתמכי הסיוע העידו כי אין באפשרותם לרכוש ציוד לימודי בסיסי וספרי לימוד לבית הספר.  
עבור המשפחות הנאבקות והחיות במצוקה כלכלית ההוצאה על הצטיידות לבית הספר לקראת שנת הלימודים היא הוצאה כבדה ולכן הן מתקשות לעמוד בה.  
הקושי המשמעותי ברכישת הציוד הנדרש לקראת תחילת שנת הלימודים מתווסף למאבקן של משפחות אלה לחיות בכבוד ולאפשר לילדיהן הזדמנות שווה להצליח.  

פרויקט "לתת תיק" נועד לתת מענה לצורך זה ולאפשר לילדים ממשפחות נתמכות להתחיל את השנה עם ציוד איכותי חדש ומשמח, באופן שמאפשר נקודת פתיחה שוויונית.    

זו השנה השלישית מאז החל ארגון לתת לסייע באפיק זה לקראת שנת הלימודים. חשיבותו של הפרויקט הולכת וגדלה בימים אלו לאור התעצמות האינפלציה ויוקר המחייה שהופך את חייהן של האוכלוסיות המוחלשות לקשות אף יותר. מטרת הפרויקט השנה היא להנגיש לכ-5,000 ילדים מהמשפחות הנתמכות על ידי הארגון ציוד בסיסי לשנת הלימודים (תיקי גב, קלמרים, מחברות, כלי כתיבה ועוד)  כך שיתאפשר להם להתחיל את השנה כשווים בין שווים. 


                                                                                                           לתרומה עבור ציוד לבית הספר

כתבות נוספות

Pepper Pay וארגון לתת משתפים פעולה

מהיום, ולאורך כל חג הפסח, יהיה ניתן לתרום ארוחת חג באפליקציית Pepper Pay.

קרא עוד
ביקור מרגש וחשוב במרכז הלוגיסטי שלנו

השבוע הצטרפו אלינו למרכז הלוגיסטי בבית שמש שותפים נאמנים לדרך

קרא עוד
אוכל בריא וטעים?

שיתוף פעולה עם עמוד הפייסבוק "שטרודל" הוליד למתכונים בריאים, מזינים והכי חשוב- טעימים!

קרא עוד
מתנדבת החודש

ענבל מתנדבת בארגון לתת כשנה, ובמסגרת התנדבותה במחלקת עמותות היא אמונה על איסוף וארגון מידע, יצירת קשר עם עמותות המזון השותפות של ארגון לתת

קרא עוד
ספיישל לתת יוצא לדרך בפעם ה-4

ספיישל לתת פרויקט קולינרי- חברתי שמטרתו גיוס תרומות לרכישת ארוחות למשפחות נזקקות. עשרות מסעדות, ברים וגלידריות מובילים הצטרפו ליוזמה.

קרא עוד
תעשייה אווירית וארגון לתת

לקראת חג הפסח תשע"ה, עובדי התעשייה האווירית תרמו מכספם האישי ורכשו כ-1900 חבילות מזון עשירות המותאמות לחג הפסח עבור משפחות נזקקות

קרא עוד
נאומו של שמעון פרס בכנס לתת למאבק בעוני

כנס לתת למאבק בעוני שהתקיים בשנת 2014 במרכז פרס לשלום

קרא עוד
מבצע איסוף המזון יוצא לדרך

בין התאריכים 21.3-30.3 מבצע איסוף מזון יוצא לדרך! רוצים להתנדב? היכנסו לפרטים >>>

קרא עוד
ארגון לתת שמח להציג: מתנדבת החודש שלנו!

והחודש: רויטל בנטאטה, מעצבת מוכשרת ויקרה שלנו.

קרא עוד
שיתוף פעולה עם סמסונג ישראל

מזמינים אתכם להגיע אל מתחם המרתון ולתפוס כמה שיותר לבבות. על כל לב שאתם תתפסו, סמסונג תורמת 5 ש"ח למשפחות נזקקות באמצעות ארגון לתת!

קרא עוד
 |