לתת תיק- ביחד מסייעים לאלפי תלמידים תלמידות

72.6% מנתמכי הסיוע העידו כי אין באפשרותם לרכוש ציוד לימודי בסיסי וספרי לימוד לבית הספר

"יצירת שוויון הזדמנויות בחינוך היא אחד הכלים העיקריים למניעת עוני בן דורי. ילדים למשפחות מעוטות יכולת, שאינם מקבלים את התמיכה הנדרשת, לא יוכלו לממש את הכישרון האישי והפוטנציאל הטמון בהם, ועלולים אף לנשור ממערכת החינוך, מה שיצמצם את סיכוייהם לרכישת השכלה גבוהה ויגביר את הסיכוי שיגדלו להיות בגירים עניים. הענקת הציוד הדרוש ללימודים לילדים למשפחות שידן אינה משגת, היא הבסיס האלמנטרי ביותר ליצירת שוויון הזדמנויות".  (מנכ"ל ארגון לתת, עו"ד ערן וינטרוב)

הצורך: 
לפי נתוני דו"ח העוני האלטרנטיבי לשנת 2022,  23% מהמשפחות ו 38% מהילדים בישראל חיים מתחת לקו העוני. 830,000 משקי בית בישראל חיים במצוקה כלכלית, מתוכם 131,000 משפחות שהתדרדרו למצוקה זו בעקבות משבר הקורונה וטרם נחלצו ממנה.  
72.6% מנתמכי הסיוע העידו כי אין באפשרותם לרכוש ציוד לימודי בסיסי וספרי לימוד לבית הספר.  
עבור המשפחות הנאבקות והחיות במצוקה כלכלית ההוצאה על הצטיידות לבית הספר לקראת שנת הלימודים היא הוצאה כבדה ולכן הן מתקשות לעמוד בה.  
הקושי המשמעותי ברכישת הציוד הנדרש לקראת תחילת שנת הלימודים מתווסף למאבקן של משפחות אלה לחיות בכבוד ולאפשר לילדיהן הזדמנות שווה להצליח.  

פרויקט "לתת תיק" נועד לתת מענה לצורך זה ולאפשר לילדים ממשפחות נתמכות להתחיל את השנה עם ציוד איכותי חדש ומשמח, באופן שמאפשר נקודת פתיחה שוויונית.    

זו השנה השלישית מאז החל ארגון לתת לסייע באפיק זה לקראת שנת הלימודים. חשיבותו של הפרויקט הולכת וגדלה בימים אלו לאור התעצמות האינפלציה ויוקר המחייה שהופך את חייהן של האוכלוסיות המוחלשות לקשות אף יותר. מטרת הפרויקט השנה היא להנגיש לכ-5,000 ילדים מהמשפחות הנתמכות על ידי הארגון ציוד בסיסי לשנת הלימודים (תיקי גב, קלמרים, מחברות, כלי כתיבה ועוד)  כך שיתאפשר להם להתחיל את השנה כשווים בין שווים. 


                                                                                                           לתרומה עבור ציוד לבית הספר

כתבות נוספות

והילד הזה הוא אני

הפערים החברתיים מתעצמים בחופש הגדול

קרא עוד
מתנדבת החודש

גאים להציג את מתנדבת החודש- כלנית סבז!

קרא עוד
מתנדבת החודש

גאים להציג את מתנדבת החודש שלנו - שיר צוברמן >>>

קרא עוד
חוברת מתכונים ספיישלתת

שמחים להציג את חוברת מתכונים 'ספיישל לתת' בשיתוף אסם

קרא עוד
מתנדב החודש

​גאים להציג את מתנדב החודש- אבנר אדן!

קרא עוד
כנס המתנדבים הארצי של ארגון לתת

מתנדבים יקרים, אנו שמחים להזמינכם לכנס המתנדבים הארצי של ארגון לתת שיתקיים ב-4/6 במועדון הבארבי. בתכנית - הופעה של להקת RedBand! הכנסו להרשמה!!

קרא עוד
לתת תלבושת

ארגון לתת ואתר תלבושת מזמינים אתכם להתגייס לקמפיין שמטרתו לסייע למשפחות נזקקות ולעודד את הציבור לתרום ביגוד בסיסי ומזון עבור ילדים נתמכי ארגון לתת.

קרא עוד
התרומה האחרונה של החלל מצוק איתן

חייל המילואים גיא סגל ז"ל שלחם ונהרג במבצע צוק איתן בעזה, ביקש בצוואתו להעביר את כל רכושו לתרומה. התרומות הועברו לעמותת ״לתת״ ו״אקים״.

קרא עוד
אפליקציית bit נרתמת לגיוס ארוחות לראש השנה

בחג הזה, כולנו נותנים באהבה. היכנסו לאפליקציית bit עד יום שני, ה18.9 בשעה 21:00 ותרמו בצורה קלה ומהירה.

עוד הזדמנות לסייע לעשרות אלפי משפחות וקשישים

תירמו את הכסף שנותר באפליקציית PayBox מאירועי סוף השנה

קרא עוד
 |