שלוש שנים לפרויקט מעלים זיכרון

כשיוצרי התוכן וניצולי השואה הגיעו לצפות בתערוכה דיגיטלית שמציגה את המפגשים המיוחדים שלהם- רגעי צחוק, בכי, עצב, שמחה ותקווה.

לקראת השנה השלישית בה נקיים את הפרויקט המיוחד שלנו עם Meta בישראל, שמחבר בין ניצולי שואה לבין אמנים ויוצרי התוכן המובילים בישראל ערכנו אתמול אירוע מיוחד וחדשני במשרדי Meta. 
פרויקט מעלים זיכרון מעניק במה לסיפורים מהמלחמה של ניצולי שואה באינסטגרם וכך מנגיש אותם לדור הצעיר. 


התערוכה אצרה והציגה את הרגעים השמחים, העצובים, הקשים והמרגשים, וציינה שלוש שנים של חיבור בין דורי, שפועל הלכה למעשה לשימור זיכרון השואה. 
באירוע, מעיין שריג סמנכ"לית תקשורת במטא ויואב גתי מנהל אסטרטגיית קרייאטיב סיפרו איך ולמה נולד הפרויקט. לאחר מכן יעל גולדמן ואסתר גרייצר שוחחו על הפרויקט, על המפגש שלהן, על המדינה ועל מצבם של ניצולי השואה בישראל. 
"בלי הסיפור שלכם אין לנו עתיד",  אמרה עדי סופר תאני מנכ"לית מטא בישראל כשקיימה שיח מנכ"לים עם ערן וינטרוב מנכ"ל ארגון לתת, ערן ועדי דיברו על השותפות חוצת המגזרים שכל מטרתה לשמר את זיכרון השואה ולהעלות לסדר היום את מצבם של ניצולי השואה בישראל. 
בנוסף, יוצרת התוכן קים אור אזולאי סיפרה על המפגש שלה עם סבתא רבא שלה שנפטרה יום לאחר שהמפגש בינהן פורסם, הודתה על ההזדמנות לתעד את הסיפור ולתת הזדמנות לעוקבים שלה להכיר את הסיפור. 
 ניקולה מנדלסון, ראש חטיבת העסקים של Meta העולמית שנכחה באירוע גם היא: "התערוכה המרגשת שאנחנו פותחים היום יוצאת מהרשת החברתית אל המציאות ומציינת שלוש שנים של חיבור בין-דורי עוצמתי, שממציא את מפעל ההנצחה המסורתי מחדש ונאמן להבטחה לזכור ולא לשכוח. שסיפורי השואה ימשיכו לעבור הלאה. התערוכה אוצרת את הרגעים הקשים והעצובים, לצד ההתרגשות הגדולה ושמחת החיים, ומדגישה עד כמה העולם כולו חייב לשמוע את קולם של ניצולי השואה – בעוד שליוצרי התוכן יש את היכולת להביא אותם לקהלים החדשים שצריכים לשמוע אותם".

 
                                                                                                                                                                                           
גם השנה, ב-17.4 ערב יום השואה, 20 ניצולי שואה יתארחו בחשבונות האינסטגרם של 20 מהיוצרי תוכן המובילים בישראל. חלקם נתמכים של ארגון לתת. 
כרבע מניצולי השואה בישראל חיים בעוני ובדידות, ארגון לתת מסייע ל-1,450 ניצולי שואה מדי חודש. 
לתרומה עבור סיוע לניצולי שואה נזקקים: https://bit.ly/40xl83Iקרדיט צילום: ויקטור לוי 

כתבות נוספות

טקס הענקת דו"ח העוני לנשיא המדינה בשידור חי

דו"ח העוני האלטרנטיבי השנה, הינו ללא ספק הקשה ביותר מאז שהתחיל ארגון לתת לחקור את תמונת המצב של העוני בישראל, לפני למעלה מ-15 שנה. לצפייה לחצו >>

קרא עוד
איתן גדרון-מתנדב בליווי חברתי לניצולת שואה

איתן מתנדב בליווי חברתי לניצולת שואה בנס ציונה מזה מספר חודשים. המפגש בין השניים הוליד קשר אישי וחם, בו מפגין איתן אכפתיות, אחריות, נתינה ומסירות רבה.

קרא עוד
השנה, כולם מעלים זיכרון

הצטרפו אלינו לפרויקט פורץ דרך והעלו זיכרון משלכם

קרא עוד
מעלים זיכרון 2023

ב-17-18.4, יום הזיכרון לשואה, 22 יוצרי תוכן יארחו אצלם באינסטגרם 20 ניצולי שואה. הצטרפו אלינו וקבלו הצצה נדירה לעדות של ניצול או ניצולה. לפרטים >>

קרא עוד
מתנדבים בליל סדר מוקדם

300 מתנדבים בליל סדר הסדר ״עבור ניצולי השואה זו הזדמנות חד-פעמית לצאת מהבית ולהיפגש״

קרא עוד
שלוש שנים לפרויקט מעלים זיכרון

הפרויקט המשותף שלנו ושל מטא בישראל ייערך זו השנה השלישית, על מנת לציין את האירוע הפגשנו בין ניצולי השואה ליוצרי התוכן באירוע חדשני ומרגש.

קרא עוד
מכתב מרגש מאת אייל שימן

בסה"כ מה ביקשתי? לתרום שעה אחת בחודש למען מישהו שצריך..

קרא עוד
מהמשפחות בישראל חיות באי ביטחון תזונתי

לקריאת דו"ח העוני האלטרנטיבי 2021 לחצו >>

קרא עוד
גל מארח את הירש

החל מערב יום הזיכרון לשואה, הסיפור של ניצול השואה הירש בינסקי בסטורי של גל זהבי >>

קרא עוד
פרויקט שעה טובה

ניידת השיפוצים שלנו ביחד עם אתר מידרג ובנק לאומי בפרויקט מרגש

קרא עוד
 |