מעלים זיכרון

ביום הזיכרון לשואה, 20 יוצרי תוכן משתפים את הסיפורים של 20 ניצולי שואה בסטורי שלהם

לקראת יום הזיכרון ה-76 לשואה ולגבורה,
20 יוצרי תוכן יארחו בסטורי שלהם
20 ניצולי שואה
למפגש אינטימי ומרגש שיעסוק בסיפור ילדותם בתקופת המלחמה.
לראשונה בעולם, תוכלו לקבל בסטורי הצצה נדירה לעדות של ניצול או ניצולה ולעקוב אחרי חיי הניצולים בישראל,
אשר חלקם חווים מציאות של עוני ובדידות רבה.
כמחצית מהניצולים המשתתפים בפרויקט הם נתמכים של ארגון לתת ומקבלים סיוע שוטף.

 
אז מי פוגש את מי?
 
הסיפור של רחל בסטורי של מאיה
רחל הלברון, בת 84, נולדה בהונגריה ובמהלך המלחמה נפרדה מהוריה והסתתרה יחד עם אחותה באורווה. את הסיפור המרגש של רחל, מאיה תשתף בסטורי שלה ב-08.04.

*כיום, רחל נתמכת תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת
 
הסיפור של אסתר בסטורי של נועה
אסתר רוסק, בת 90, נולדה בפולין, חיה שנתיים בגטו ורשה לפני שברחה לכפרים כשמתחזה לילדה נוצרייה יתומה. את הסיפור המרגש של אסתר, נועה תשתף בסטורי שלה ב-08.04.


*כיום, אסתר נתמכת תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


 
הסיפור של אידה בסטורי של ריף
אידה רשקוביץ, בת 85. נולדה באוקראינה והייתה בת 5 כשהמלחמה פרצה. אמא ואחיה נרצחו והיא ניצלה בזכות העובדה שברחה לסבים שלה. את הסיפור המרגש של אידה, ריף תשתף בסטורי שלה ב-08.04.


*כיום, אידה נתמכת תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת

הסיפור של לריסה בסטורי של נטע
לריסה ליטבק, בת 83 , נולדה באוקראינה. כשהמלחמה פרצה, היא ומשפחתה ברחו והגיעו לאוזבקיסטן. את הסיפור המרגש של לריסה, נטע תשתף בסטורי שלה ב-08.04.

*כיום, לריסה נתמכת על-ידי הקרן לרווחת נפגעי השואה


הסיפור של יוסף בסטורי של עומר
יוסף שולט, בן 91, נולד בהונגריה. במהלך המלחמה, הוא גר בגטו בבודפשט יחד עם משפחתו, ונהג בורח מחוץ לגטו כדי להשיג אוכל. את הסיפור המרגש של יוסף, עומר ישתף בסטורי שלו ב-08.04.


*כיום, יוסף נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת

הסיפור של צבי בסיפור של קווין
צבי כהן, בן 89, נולד בברלין שבגרמניה. כשהיה בן 12 ולבדו בבית, בזכות יכולת הנגינה שלו הוא הצליח לעכב חיילים נאצים שביקשו לשלוח אותו ואת משפחתו למחנה ריכוז. את הסיפור המרגש של צבי, קווין ישתף ב-08.04.
הסיפור של מרדכי בסטורי של קובי
מרדכי צ'חנוב, בן 96, נולד בפולין במשפחה של נגנים. כשפרצה המלחמה, נשלח לעבוד במחנות עבודה שונים, חי בגטו וגורש יחד עם משפחתו לאוושוויץ. את הסיפור המרגש של מרדכי, קובי ישתף בסטורי שלו ב-08.04.


הסיפור של חנה בסטורי של שר
חנה ליבמן, בת 87, נולדה בפולין והייתה בת 6 כשפרצה המלחמה. חנה נשלחה למחנה ההשמדה טרבלינקה. את הסיפור המרגש של חנה, שר תשף בסטורי שלה ב-08.04.


*כיום, רחל נתמכת תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


הסיפור רפאל בסטורי של מעין 
רפאל לחמן, בן 93, נולד בפולין. עם פלישת הגרמנים הוא ברח עם משפחתו. אמא שלו נרצחה לנגד עיניו. רפאל ואביו הועברו לגטו לודג'. את הסיפור המרגש של רפאל, מעין תשתף בסטורי שלה ב-08.04.


הסיפור של אלקה בסטורי של ערן
אלקה אברמוביץ', בת 88, נולדה בסרביה היא ומשפחתה נשלחו למחנה במחוז טרנסניסטריה, שם שהו חודשים רבים באורווה ובתנאים קשים. את הסיפור המרגש של אלקה, ערן ישתף בסטורי שלו ב-08.04.
הסיפור של צבי בסטורי של ליאל
צבי מל, בן 85, נולד בליטא. הוא ומשפחתו ברחו מביתם ולבסוף אימו הכניסה אותו ואת אחיו למוסדות כדי שיתחבאו, ולימים האחים הופרדו אחד מהשני. את הסיפור המרגש של צבי, ליאל תשתף בסטורי שלה ב-08.04.

הסיפור של ג'ני בסטורי של עמית
ג'ני רוזנשטיין, בת 86, נולדה נולדה באוקראינה. היא הייתה בת 6 כשפרצה המלחמה ונשלחה למחנה ריכוז בו נספתה רוב משפחתה. את הסיפור המרגש של ג'ני, עמית תשתף בסטורי שלה ב-08.04.


הסיפור של הירש בסטורי של גל
הירש בינסקי, בין 93, נולד בליטא.כשהמלחמה פרצה הוא שהה בקייטנת קיץ ובה המורים והילדים קיבלו החלטה להימלט לכיוון רוסיה, שם נשלחו לבית יתומים וחיו בתנאים קשים. 
את הסיפור המרגש של הירש, גל ישתף בסטורי שלו ב-08.04.

*כיום, הירש נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


הסיפור של בלה בסטורי של ריי
בלה נוימן, בת 90, נולדה בעיר סיגט. כשהייתה בת 13, לאחר שאביה נהרג במחנה עבודה ואחיה הקטן נרצח, היא נשלחה יחד עם משפחתה לאושוויץ, שם הופרדה מאמא ואחיה שנרצחו בתאי הגזים. את הסיפור המרגש של בלה, ריי תשתף ב-08.04.
הסיפור של אסתר בסטורי של יעל

אסתר גרייצר, בת 87, נולדה בליון שבצרפת. בעל הבית בו גרה עם משפחתה הלשין עליהם שהם יהודים ואביה, דודה וסבה הועלו על הרכבת האחרונה למחנות ההשמדה. את הסיפור את הסיפור המרגש של אסתר, יעל תשף בסטורי שלה ב-08.04.


הסיפור של לאה בסטורי של נועה

לאה ודררו, בת 77, הייתה בבטן אימה במהלך המלחמה. לאה מספרת על שואת יהודי לוב וזכרונותיה של האם שחוותה הריון לא רגיל בזמן מלחמה. את הסיפור המרגש של לאה, נועה תשתף בסטורי שלה ב-08.04.

*כיום, לאה נתמכת על-ידי עמותת לחיות בכבוד


הסיפור של מרדכי בסטורי של הדר
מרדכי פייר, בן 86, נולד בבלגיה. כשהיה בן 6, הוא נשלח יחד עם משפחתו למחנה ריכוז, שם נכפה עליו לעבוד בתנאים קשים. יחד עם משפחתו הם ברחו והסתתרו עד סוף המלחמה. את הסיפור המרגש של מרדכי, הדר תשתף בסטורי שלה ב-08.04.

*כיום, מרכדי נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


הסיפור של צבי בסטורי של דניאל
צבי אשד, בן 81, נולד באמסטרדם, הולנד. הוריו מצאו מחסה ומסרו אותו למשפחה הולנדית גויה, איתה נשאר עד לסיום המלחמה. צבי והוריו זכו לחיות שוב כמשפחה. את הסיפור המרגש של צבי, דניאל תשתף בסטורי שלה ב-08.04.

*כיום, צבי נתמך על-ידי עמותת אלה
הסיפור של נחום בסטורי של אקי

נחום בוגנר, בן 87, נולד בגליציה. הוא ומשפחתו התגוררו בגטו ונשלחו למחנה הריכוז ברגן-בלזן. יחד עם הוריו הוא הצליח לקפוץ מהרכבת ולהסתתר ביער עדם תום המלחמה. את הסיפור המרגש של נחום, אקי ישתף בסטורי שלו ב-08.04.

הסיפור של עליזה בסטורי של רז
עליזה לנדאו, בת 83, נולדה בלודז' שבפולין. כשהחלה המלחמה היא ומשפחתה נשלחו לגטו לודז'. לאחר תקופה ברחו וחיו במסתור ביערות כ-4 שנים כשבמהלכם עליזה נתפסה, נשלחה לבורות ירי והצליחה להנצל. את הסיפור המרגש של עליזה, רז ישתף בסטורי שלו ב-08.04 

*חברת "ברעם פרסום מקורי" תרמה את מסך הדיגיטל המתקדם על קיר עזריאלי ת"א, לקידום הפרויקט ולמען ניצולי השואה ומורשתם
 


 

כתבות נוספות

יחידת הסיור והמשקים של מרחב ואדי ערה ולתת

רכזת הפעילות שלנו גייסה את יחידת הסיור והמשקים של מרחב ואדי ערה ממשטרת ישראל לפעילות יוצאת דופן ומרגשת בין נציגי היחידות וניצולת השואה.

קרא עוד
מתוך דו"ח העוני האלטרנטיבי של ארגון לתת

משקף את המגמות העדכניות ביותר בנושא עוני ואי ביטחון תזונתי בישראל 2014, כפי שמכירים אותם בארגון לתת. לקריאת הדו"ח המלא:

קרא עוד
Covid-19 הפך ל-Poverty21. גם לזה צריך חיסון.

דו"ח העוני האלטרנטיבי 2020 משרטט תמונת מציאות חדשה ומדאיגה. מציאות בהפרעה. ב-9.12, הדו"ח יחשוף את המגמות העדכניות ביותר בנושא עוני בישראל.

תחנת הכיבוי התגייסה לחלוקת מזון

למרות תנאי מזג האוויר הקשים ניצולי השואה קיבלו את אריזות המזון בזמן בזכות תחנת כיבוי האש שהתגייסה לאירוע וחילקה את החבילות במשאיות הכיבוי

שר מארחת את חנה

החל מערב יום הזיכרון לשואה, הסיפור של ניצולת השואה חנה ליבמן בסטורי של שר פיטנס >>

קרא עוד
לתת עדכון- דוח מסכם שנת 2017

לתת עדכון! שמחים ומתרגשים לשתף אתכם בדו"ח המסכם את הפעילות שלנו בשנת 2017 לקריאה הקליקו

קרא עוד
בשבילנו הפועל באר שבע כבר אלופה!

בשבילנו הפועל באר שבע כבר אלופה! איתמר מתנדב התוכנית מלווה את הניצול ארתור מבאר שבע ויחד הם חולקים אהדה גדולה לקבוצת הכדורגל הפועל באר שבע.

קרא עוד
חלוקת מכשירי שמיעה לניצולי שואה נזקקים

איך הייתם מרגישים אם הייתם פתאום מתחילים לשמוע?

קרא עוד
test

test

קרא עוד
שיתוף פעולה בין ועידת התביעות לארגון לתת

שיתוף פעולה שהחל עם פרוץ הקורונה שבזכותו מאות ניצולי שואה זוכים לסיוע הוליסטי

קרא עוד
 |