מעלים זיכרון 2022

ביום הזיכרון לשואה, 22 יוצרי תוכן משתפים את הסיפורים של 22 ניצולי שואה בסטורי שלהם

מעלים זיכרון 2022
לקראת יום הזיכרון ה-77 לשואה ולגבורה,
22 יוצרי תוכן יארחו בסטורי שלהם
22 ניצולי שואה, למפגש אינטימי ומרגש שיעסוק בסיפור ילדותם בתקופת המלחמה.

השנה, ביום החשוב הזה, תוכלו לקבל באינסטגרם הצצה נדירה לעדות של ניצול או ניצולה ולעקוב אחרי חיי הניצולים בישראל,
אשר חלקם חווים מציאות של עוני ובדידות רבה.
כמחצית מהניצולים המשתתפים בפרויקט הם נתמכים של לתת ומקבלים מהארגון סיוע שוטף.אז מי פוגש את מי?

הסיפור של לאוניד בסטורי של אנה
לאוניד בלקין, בן 82, נולד בבלארוס. כשהחלה המלחמה אביו גוייס לצבא הרוסי ונהרג. אימו נאלצה לברוח ולנדוד יחד עם לאוניד ושלושת אחיו הנוספים עד סוף המלחמה. את הסיפור המרגש של לאוניד, אנה תשתף בסטורי שלה ב-28.4.
*כיום, לאוניד נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


הסיפור של גדעון בסטורי של סטטיק ובן אל
גדעון לב, בן 87, נולד בצ'כיה. עם דרישת היטלר לשלוט בצ'כיה, משפחתו ברחה לפראג. לימים הנאצים הגיעו גם לשם, וגדעון ומשפחתו נשלחו למחנה הריכוז טרזינשטאט. במחנה שרד עד סיום המלחמה. את הסיפור המרגש של גדעון, סטטיק ובן אל ישתפו בסטורי שלהם ב-28.4.הסיפור של יוסף בסטורי של משה
יוסף ברקה, בן 85, נולד בטוניס. לאחר כיבוש טוניס על-ידי הצבא הגרמני, יוסף ומשפחתו נשלחו למחנה ריכוז. שם שרדו 5 שנים תחת תנאים קשים עד שחרור המחנה בידי צבא ארה"ב. את הסיפור המרגש של יוסף, משה ישתף בסטורי שלו ב-28.4.
*כיום, יוסף נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


הסיפור של מלכה בסטורי של אגם
מלכה ירון, בת 83, נולדה בטוניס והיתה בת 4 בזמן המלחמה. היא ומשפחתה חיו תחת פרעות ואיסורים נוקשים של הצבא הגרמני. את הסיפור המרגש של מלכה, אגם תשתף בסטורי שלה ב-28.4.

הסיפור של מרים בסטורי של אורי
מרים לפיד, בת 89, נולדה בעיר דבנטר שבהולנד. בשנת 1944 נשלחה המשפחה לברגן-בלזן, ולאחר שאביה נספה הם הועלו על "הרכבת האבודה" שלבסוף שוחררה על-ידי הצבא האדום. את הסיפור המרגש של מרים, אורי ישתף בסטורי שלו ב-28.4.


הסיפור של יוסף בסטורי של עומר
יוסף גייטנר, בן 89, נולד ברומניה. כשהיה בן 9 הגיעו נאצים לביתו ושלחו אותו ואת משפחתו לגטו מקומי. לאחר מספר חודשים נשלחו לגטו מרוחק למשך 3 שנים, שם סבלו רבות. בסיום המלחמה יוסף איבד מחצית ממשפחתו. את הסיפור המרגש של יוסף, עומר ישתף בסטורי שלו ב-28.4.

*כיום, יוסף נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


הסיפור של סוניה בסטורי של קים אור
סוניה ינוביץ, בת 96, נולדה בפולין. כשהייתה בת 17, הגרמנים תפסו אותה והיא נשלחה לגטו קולומיאה. לאחר כמה ניסונות כושלים, היא הצליחה לברוח מהגטו והסתתרה במשך שנה וחצי בתוך האסם בביתו של חבר משפחה. את הסיפור המרגש של סוניה, קים אור תשתף בסטורי שלה ב-28.4.

הסיפור של אביבה בסטורי של לירן

אביבה לנדאו, בת 85, נולדה בפולין. אביבה ומשפחתה נתפסו על-ידי הגרמנים בזמן שהתחבאו בביתם. הם נשלחו לגטו, שם אביה הבריח אותה ללא הצלחה והיא חזרה לגטו, עד שהצליחה לברוח בשנית. את הסיפור המרגש של אביבה, לירן תשתף בסטורי שלה ב-28.04.


הסיפור של סופיה בסטורי של מיסמס
סופיה (שרה) בנימין, בת 82, נולדה ברומניה. עם פלישת הגרמנים למדינה אימה נרצחה ואביה הצליח להחביא אותה ואת אחיותיה ששרדו את המלחמה. את הסיפור המרגש של סופיה, מיסמס ישתף בסטורי שלו ב-28.4.
*כיום, סופיה נתמכת תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת.


הסיפור של שוש בסטורי של "הצינור"
שוש טריסטר, בת 87, נולדה בחודרוב. במהלך המלחמה ברחה מהכיבוש הגרמני עם משפחתה עד שנתספו ונשלחו למחנה עבודה. את הסיפור המרגש של שוש, "הצינור" ישתפו בסטורי שלהם ב-28.4.

הסיפור של חיים בסטורי של יעל

חיים גרוזביין, בן 85, נולד בעיירה דולהינוב שבפולין (היום בבלארוס). בשנת 1941, משפחתו גורשה לגטו, משם הצליח לברוח אל היער, שם חי במשך שנתיים בתנאים קשים. את הסיפור המרגש של חיים, יעל תשתף בסטורי שלה ב-28.4.


הסיפור של טובה בסטורי של קורין
טובה רוזנקויט, בת 78, נולדה ברומניה. בזמן המלחמה, היתה עובר בבטן של אימה. אימה נאלצה להסתיר את ההריון בזמן שאביה נשלח לעבודות בכפייה. את הסיפור המרגש של טובה, קורין תשתף בסטורי שלה ב-28.4.
*כיום, סופיה נתמכת תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת.


הסיפור של אהרון בסטורי של רוני
אהרון סגל, בן 88, נולד ברומניה. בגיל 8 הוא נלקח על-ידי הגרמנים לעבודות בכפייה למשך 4 שנים קשות. את הסיפור המרגש של אהרון, רוני תשתף בסטורי שלה ב-28.4.

*כיום, אהרון נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת.

הסיפור של סילבן בסטורי של "גלגלצ"
סילבן ברפלד, בן 90, נולד בבלגיה. לאחר ששכנים הלשינו על משפחתו כי הם יהודים, הוא ואימו ברחו והצליחו להסתתר בקהילה נוצרית תחת זהות בדויה עד סוף המלחמה. את הסיפור המרגש של סילבן,"גלגלצ" ישתפו בסטורי שלהם ב-28.4.


הסיפור של פנינה בסטורי של רותם
פנינה פרחי, בת 89, נולדה בבולגריה. במשך רוב המלחמה היא ומשפחתה התחבאו במרתף וקיבלו סיוע במזון משכניהם הנוצרים. את הסיפור המרגש של פנינה, רותם ישתף בסטורי שלו ב-28.4.
*כיום, פנינה נתמכת תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת


הסיפור של עמרם בסטורי של שגב
עמרם פימה, בן 81, נולד בקזבלנקה שבמרוקו. הוא היה בן 5 כשהמלחמה פרצה וכילד היה עד לפלישת הגרמנים ורדיפתם אחר היהודים. את הסיפור המרגש של עמרם, שגב ישתף בסטורי שלו ב-28.4.
*כיום, עמרם נתמך תכנית "סיוע לחיים" של ארגון לתת.


הסיפור של סוזן בסטורי של נועה
סוזן רייטו, בת 79, נולדה בהונגריה כשישה ימים לפני שנכבשה על-ידי הנאצים. בשנותיה הראשונות היא חיה עם אימה במסתור ובתנאים קשים. בסוף המלחמה המשפחה כולה התאחדה ונמלטה מהשלטון הקומוניסטי. את הסיפור המרגש של סוזן, נועה תשתף בסטורי שלה ב-28.4.
 

הסיפור של שמעון בסטורי של פרוגי
שמעון גרינהוייז, בן 92, נולד בבלארוס. בשנת 1941, הוא ומשפחתו נכלאו בגטו, שם נרצח אביו. בהמשך ברח יחד עם אימו והצטרף לפרטיזנים ביערות. את הסיפור המרגש של שמעון, פרוגי ישתף בסטורי שלו ב-28.4.


הסיפור של ישראל בסטורי של אלה לי
ישראל פרובקביץ, בן 80, נולד בפולין. בפרוץ המלחמה משפחתו ברחה ליער עד לפני שנולד. לאחר נדודים, משפחתו הגיעה בסיום המלחמה למחנה עקורים, שם נולד והחל את חייו. את הסיפור המרגש של ישראל, אלה לי תשתף בסטורי שלה ב-28.4.הסיפור של האחים פישר בסטורי של אור
רחל פישר, בת 92, ומורדי פישר בן 90, נולדו בבודפשט הונגריה. אביהם נהרג, אימם נעלמה והם שרדו את רוב המלחמה בבית יתומים עד שעלו ארצה. את הסיפור המרגש של רחל ומורדי, אור ישתף בסטורי שלו ב-28.4.


הסיפור של אביבה בסטורי של שיר
אביבה ברוור, בת 85, נולדה בלטביה. העיירה בה התגוררה הייתה מבין הראשונות שנכבשה על-ידי הנאצים. את הסיפור המרגש של אביבה, שיר תשתף בסטורי שלה ב-28.4.
מעלים זיכרון 2022

 

כתבות נוספות

מהמשפחות בישראל חיות באי ביטחון תזונתי

לקריאת דו"ח העוני האלטרנטיבי 2021 לחצו >>

קרא עוד
שיתוף פעולה בין ועידת התביעות לארגון לתת

שיתוף פעולה שהחל עם פרוץ הקורונה שבזכותו מאות ניצולי שואה זוכים לסיוע הוליסטי

קרא עוד
Covid-19 הפך ל-Poverty21. גם לזה צריך חיסון.

דו"ח העוני האלטרנטיבי 2020 משרטט תמונת מציאות חדשה ומדאיגה. מציאות בהפרעה. ב-9.12, הדו"ח יחשוף את המגמות העדכניות ביותר בנושא עוני בישראל.

קונצרט התזמורת הפילהרמונית הישראלית

בתאריך ה- 24.6 זכו ניצולי השואה מסיוע לחיים לחוויה הרמונית ומרגשת במיוחד- קונצרט שלם שהורכב מיצירותיהם של ברהמס, בטהובן ורחמנינוב.

קרא עוד
60 מיליון שקלים שלא נוצלו למען ניצולי השואה

המדינה הקצתה כסף לניצולי השואה - אך 60 מיליון שקל לא נוצלו.

קרא עוד
מהקשישים נתמכי הסיוע חוו בדידות במהלך המשבר

לקריאת דו"ח העוני האלטרנטיבי 2020 המלא לחצו >>

קרא עוד
Covid-19 הפך ל-Poverty21. גם לזה צריך חיסון.

דו"ח העוני האלטרנטיבי 2020 משרטט תמונת מציאות חדשה ומדאיגה. מציאות בהפרעה. ב-9.12, הדו"ח יחשוף את המגמות העדכניות ביותר בנושא עוני בישראל.

נועה מארחת את סוזן בסטורי שלה

החל מערב יום הזיכרון לשואה, הסיפור של 22 ניצולי שואה בסטורי של 22 יוצרי תוכן >>

קרא עוד
test3

test3

קרא עוד
שומרים על ניצולי השואה בצל משבר הקורונה

מיד עם פרוץ משבר הקורונה, הצטרפה ועידת התביעות למבצע סיוע החירום ואפשרה סיוע ל-3,000 ניצולי שואה נזקקים ברחבי הארץ במשך שלושה חודשים. צפו בסרטון >>

קרא עוד
 |